UŠNÍ INFEKCE – PŘÍZNAKY, PŘÍČINY, LÉČBA

Zánět uší u psa patří k nejčastějším příčinám návštěvy veterináře. Bohužel spoustu majitelů nezachytí příznaky zánětu uší včas.
Dobrou zprávou je, že díky přípravku EcoEars můžeme těmto zánětům z hlediska prevence předcházet a v případě zánětu uší je přípravek EcoEars velmi efektivním a bezpečným řešením.
Příznaky zánětu v uchu:

  • Mírný náklon hlavy
  • Pes drží ucho v jiném úhlu než obvykle (více nebo jinak klopené ucho)
  • Třepání nebo klepání hlavou
  • Zarudnutí vnitřní strany ušního boltce
  • Otok vnitřní strany ušního boltce
  • Zápach z ucha
  • Výtok z ucha
  • Šupinky nebo strupy na vnitřní stran ušního boltce

CO ZPŮSOBUJE ZÁNĚT UŠÍ U PSŮ?

Na vzniku zánětu uší se podílí celá řada příčin, jejich odhalení a řešení je prvním předpokladem úspěšného řešení zánětu uší.
1) Primárními faktory jsou původci zánětu ucha – nejčastěji parazité, cizí tělesa, alergie, poruchy obnovy kůže zevního zvukovodu, poruchy žláz s vnitřní sekrecí (poruchy funkce štítné žlázy) a autoimunitní onemocnění.

2) Predispoziční faktory jsou dány vlastní anatomií zevního zvukovodu a ušního boltce (převislé uši, nadměrné osrstění zvukovodu, plemenně podmíněné abnormality v utváření zevního zvukovodu), klimatem – teplota, relativní vlhkost vzduchu (letní měsíce, koupání).

3) Alarmující a velmi častou příčinou je následek nesprávné péče a volba nevhodné léčby zevního zvukovodu.

4) Udržujícími faktory je vlastní mikroflóra zevního zvukovodu – bakterie a kvasinky.

A JAK TEDY LÉČIT UŠNÍ INFEKCI?

Nejdůležitější je samozřejmě prevence, ale někdy je na prevenci už pozdě. V takovém případě se snažíme o co nejrychlejší a komplexní léčbu ušního zánětu. Neodhalený a neléčený zánět ucha se stává bolestivou a dlouhodobou komplikací života Vašeho psa!
Z našich zkušeností Vám doporučujeme jako první volbu přípravek EcoEars. Přípravek EcoEars řeší zánět zevního zvukovodu během několika dnů v 94% případů zánětu uší. Přípravek je vyroben ze 100% přírodních surovin – tedy je zcela bezpečný pro Vašeho psa. Má tendenci „pracovat“ rychleji než ostatní přípravky, a to i rychleji a trvaleji než antibiotika. U rozvinuté ušní infekce používáme přípravek 2x denně po dobu 10-15 dnů, v případě prevence před ušní infekcí, zvolte frekvenci používání dle potřeby. Frekvence při preventivní ošetření uší je velmi individuální!

A jak na správnou aplikaci přípravku EcoEars naleznete zde: