Otázky a odpovědi

OBJEVILY SE NĚJAKÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY V LÉČBĚ PŘI POUŽITÍ ECOEARS?

Občasným příznakem bezprostředně po prvních aplikacích může být neklid zvířete – jako např. třepání hlavou, otírání si uší, frkání, pobíhání – není to nic neobvyklého, neznepokojujte se tím. Tyto příznaky jsou pouze přechodné a obvykle odezní během několika minut.

 

NA JAK DLOUHO MI VYDRŽÍ JEDNO BALENÍ ECOEARS V PŘÍPADĚ LÉČBY ZÁNĚTU V UŠÍCH?

Jedno balení EcoEars zcela postačí na léčbu psa bez ohledu na plemeno vzhledem k obsahu balení, které je 236 ml. Minimální doba používání přípravku k léčbě je doporučena 10-15 dní, v případě chronických zánětů ucha se může léčba i prodloužit. Po léčbě můžete samozřejmě již otevřený přípravek používat dále k preventivnímu čištění uší Vašeho psa.

MOHU POTÍRAT UCHO OLEJEM, POKUD MÁM PODEZŘENÍ NA ZÁNĚT V UCHU?

Potíráním vstupu do zevního zvukovodu zánět v uchu nevyřešíte. Je třeba celý
zvukovod naplnit přípravkem EcoEars a pomocí ruční masáže zbavit ucho sekretu.

 

MOHU APLIKOVAT ZBYTEK KAPIČEK S ANTIBIOTIKY, KTERÉ JSEM DOSTALA PŘI POSLEDNÍ NÁVŠTĚVĚ VETERINÁŘE ZNOVU DO UCHA?

Rozhodně nedoporučuji. Musíte respektovat jak dobu použitelnosti kapek, tak dobu podávání – minimálně 10-14 dní a také typ zánětu. Pokud je přípravku malé množství a nemáte potvrzen typ zánětu, tak tyto kapky s obsahem antibiotik, antimykotik a lokálních steroidů nikdy nepoužívejte!

 

JE MOŽNÉ POUŽÍT ECOEARS PREVENTIVNĚ K VYČIŠTĚNÍ UŠÍ? NEBO SE MŮŽE POUŽÍVAT JEN PŘI ZÁNĚTU NEBO INFEKCI UCHA?

Ano – EcoEars můžete samozřejmě používat k preventivnímu čištění uší Vašeho psa.
Nemusíte „čekat“ jen na zánět v uchu. Mnoho majitelů pejsků si pochvaluje pravidelnou
„údržbu“ psích uší právě díky EcoEars. Pravidelné používání přípravku EcoEars udržuje vhodné
pH v uchu, ucho udržuje suché a čisté a díky tomu je ideální prevencí před vznikem zánětu.

 

POUŽÍVALI JSME 14 DNÍ ECOEARS K LÉČBĚ UŠÍ U NAŠEHO PSA, JAK DLOUHO MOHU TENTO PŘÍPRAVEK JEŠTĚ POUŽÍVAT? MOHU ECOEARS POUŽÍVAT TÝDNĚ JAKO PREVENCI, K ČIŠTĚNÍ?

EcoEars můžete bezpečně používat do expirace/do doby použitelnosti, která je uvedena na lahvičce. EcoEars můžete využívat k preventivní toaletě zvukovodu, frekvence použití je pak i v tomto případě velmi individuální.

 

MOHU POUŽÍVAT ECOEARS U BŘEZÍCH A KOJÍCÍCH FEN?

Pokud je Vaše fena březí nebo kojící – vždy doporučujeme konzultovat jakýkoliv přípravek s Vaším veterinářem. Nicméně dle složení přípravku se ani jedna ze složek použitých v lokální aplikaci s březostí či laktací nevylučuje.

 

MÁM PSOVI NĚJAK VYČISTIT UŠI NEŽ ZAČNU POUŽÍVAT ECOEARS?

Ne, určitě ne. Pokud Vašemu psovi silně zapáchá z ucha, zvukovod je naplněn různobarevným mazem nebo případně mu v uchu tzv. lidově “čvachtá“ – začněte s aplikací EcoEars – dle přiloženého návodu. Žádné přídatné čištění neurychlí proces léčby ušního zánětu.

 

JE ECOEARS NA RECEPT?

EcoEars je přírodní přípravek, není lékem – tedy není vyžadován recept. Složení přípravku včetně všech přírodních extraktů je přísně vybráno pro jejich antimikrobiální a desinfekční účinky, které právě zabraní vzniku zánětu ve zvukovodu Vašeho psa.

 

MOHU POUŽÍT ECOEARS ANIŽ BY PSA VIDĚL VETERINÁŘ? CO KDYŽ MÁ MŮJ PES PRASKLÝ
UŠNÍ BUBÍNEK?

Přípravek EcoEars se nesmí používat v případě porušení ušního bubínku. Příznaky porušení ušního bubínku jsou velmi variabilní. Proto věnujte zvýšenou pozornost v případě, že pes sklápí hlavu na postiženou stranu, má poruchu koordinace pohybů (ataxii) a příznaky tzv. Hornerova syndromu ( tedy zúžení zornice na postižené straně, oko vkleslé do očnice a výhřez třetího víčka).

 

JE PŘÍPRAVEK ECOEARS ÚČINNÝ PROTI BAKTERIÁLNÍM INFEKCÍM?

Ano, přípravek EcoEars je vysoce efektivní nejen v boji s bakteriální infekcí, ale i s kvasinkovou infekcí. Laboratorní testy nám potvrdily u pacientů účinnost na tyto bakterie: Staphylococcus pseudointermedius, Bacillus cereus, Pseudomonas aeruginosa a také na nejčastější a úpornou kvasinku : Mallassezia pachydermatis. Přípravek EcoEars je přírodní, efektivní a účinná varianta k antibiotikům a antimykotikům.

 

ZA JAK DLOUHO MOHU POZOROVAT ZLEPŠENÍ V UCHU?


Viditelné zlepšení byste měli u ušního zánětu vidět již po čtyřech dnech používání. I přes nadšení majitele a úlevu psího kamaráda je velmi důležité pokračovat v léčbě bez přerušení a dokončit ji, a to minimálně pod dobu 10 dní.

 

JAK ČASTO MOHU PŘÍPRAVEK ECOEARS POUŽÍVAT?

Pokud používáte EcoEars k léčbě ušní infekce – používejte EcoEars 2x denně po dobu min 10-15dní. Je skutečně velmi důležité pokračovat v léčbě bez přerušení a skutečně uši čistit 2x denně po dobu min 10 dní. Pokud Vaše zvíře trpí opakujícími se záněty zvukovodu, tak doporučujeme pokračovat v léčbě 15-20 dní, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Pokud používáte k preventivnímu čištění, zvolte frekvenci aplikace tak, jak to bude vyhovovat Vašemu psovi – u někoho zcela postačí 1x měsíčně, jiný pejsek 2x týdně – frekvence preventivního čištění je zcela individuální. Všechny ingredience obsažené v přípravku EcoEars jsou zcela bezpečné a šetrné pro ucho Vašeho psího kamaráda.

 

OBÁVÁM SE POUŽÍT ECOEARS, PROTOŽE JE V NĚM OBSAŽEN TEE TREA OILL, JE TO BEZPEČNÉ?

EcoEars je samozřejmě bezpečný, Tea Trea oil, který je obsažen v přípravku je ve velmi nízké koncentraci (méně než 2%), která je takto bezpečná pro psy. Tee Trea Oil v této velmi nízké koncentraci je výborným přírodním antimikrobiálním prostředkem.

 

KDYŽ UVIDÍM ZASCHLOU KREV VNĚ UCHA PSA, MOHU POUŽÍT ECOEARS?

V tomto případě vždy doporučuji návštěvu veterinárního lékaře! Zdrojem případného krvácení je nejčastěji poranění, které si pejsek sám způsobí díky svědivosti ucha. Dále se v praxi velmi často setkávám i s krvácením z důvodů nešetřeného a neodborného ošetření zevního zvukovodu ze strany majitele – zejména, pokud do zevního zvukovodu zavádí nejrůznější špejle, kterými se snaží ucho vyčistit a poraní tak výstelku zvukovodu. I přes tyto nejčastější příčiny je při nálezu krve v oblasti zvukovodu vždy nutné otoskopicky vyšetřit celý zvukovod a posoudit celistvost bubínku. Volba dalšího postupu v ošetření ucha a případné použití přípravku EcoEars je poté v kompetenci veterinárního lékaře.

 

JE ECOEARS VHODNÝ PRO ŠTĚŇATA?

EcoEars můžete bezpečně použít u štěňat starších 12ti týdnů. Použití EcoEars se nedoporučuje pro štěňata mladší 3 měsíců. V tomto případě doporučujeme konzultaci s Vaším veterinářem.

 

MŮJ PES JE NEKLIDNÝ A KŇOURÁ PŘI POUŽITÍ PŘÍPRAVKU ECOEARS, PROČ?

Jedním z důvodů (pokud pomineme skutečnost, že možná pes nesnáší manipulaci obecně) může být líh (kterého je v EcoEars méně než 2%) a který vyvolává po aplikaci chladivé pocity. V mnoha případech pes reaguje právě na chlad a ne na to, že ho aplikace přípravku „bolí“. Přítomnost lihu v přípravku EcoEars je opodstatněná očistnou funkcí přípravku, která umožní plnou účinnost rostlinných ingrediencí (TTO, extraktu z rozmarýnu atd.) a protizánětlivým působením. K typickým vlastnostem alkoholů náleží kromě jiného schopnost rozpouštět (ztekucovat) tuky aj. lipidické látky pevné konzistence. Cerumen (ušní maz) produkovaný žlázkami výstelky zevního zvukovodu psa nebo kočky má lipidický charakter a jeho úkolem je potahovat ji „tenoučkým filmem“ a chránit tak před nežádoucími zevními vlivy (např. vodou a v ní obsaženými látkami a organismy, kupř. sinicemi) a zachytávat rozmanité mechanické větší, ale i mikroskopické nečistoty (korpuskule prachu, pylová zrnka atp.). K vyčištění zevního zvukovodu je tudíž třeba vrstvičku ušního mazu s nachytanou nečistotou, která potahuje celý zevní zvukovod, anebo jeho určitou část, odstranit, aby se látky s bakteriostatickým či baktericidním účinkem dostaly k povrchu tkáně vystýlající zevní zvukovod a dokázaly ji zklidnit a zabránit tak jejímu zánětu. Právě líh je v této koncentraci sloučeninou naprosto neškodnou a tento účel splňující.

 

MOHU KOMBINOVAT ECOEARS NAJEDNOU S DALŠÍMI PŘÍPRAVKY, KTERÉ JSOU URČENY DO PSÍCH UŠÍ?

Přípravek EcoEars v sobě snoubí všechny požadavky na moderní přípravek v péči i o zánětlivě změněný zevní zvukovod. Zajišťuje čištění, odstranění nežádoucího materiálu (udržuje příhodné pH, rozpouští ušní maz), má hydratační efekt, má protisvědivý, dezinfekční, antimikrobiální účinek a podporuje hojení. Pokud máte od svého veterinárního lékaře doporučené léky k lokálnímu ošetření zevního zvukovodu, tak vždy případné použití přípravku EcoEars s ním konzultujte! Toto upozornění se týká lokální i celkové léčby.

 

MOHU OPAKOVAT LÉČBU ECOEARS?

U většiny psů máme zaznamenané zlepšení během jednoho až dvou dnů od začátku aplikace – příznaky ušního zánětu by měly odeznět do 10 dnů. Jiná situace nastává u chronických zánětů uší, zde je nutné terapii většinou prodloužit. Není zapotřebí opakovat léčbu po 10ti dnech, ale někteří majitelé preferují následné preventivní čištění. Jeho frekvence se volí vždy individuálně. Všechny použité ingredience jsou zcela přírodní a šetrné, tedy nejsou nebezpečné pro Vašeho psa ani při opakovaném použití.

 

ŘEŠÍME U NAŠEHO PSA HEMATOM UŠNÍHO BOLTCE, MŮŽEME POUŽÍT PŘÍPRAVEK ECOEARS?

Skutečná příčina tohoto stavu většinou není známa, ale velmi často se uvádí ve spojení se zánětem zevního zvukovodu. Nejčastěji v souvislosti s ušním svrabem, bakteriálními a kvasinkovými infekcemi zevního zvukovodu, traumatem (primárním a velmi často sekundárním díky třepání hlavou při zánětu zevního zvukovodu), autoimunitní reakcí či hypersenzitivitou. Proto velmi často bývá součástí terapie hematomu ušního boltce, vedle odstranění othematomu, i ošetření zevního zvukovodu. Přípravek použít můžete a v případě nejasností doporučujeme konzultovat s Vaším veterinárním lékařem, který provedl odstranění othematomu.


Nenašli jste Váš problém? Zeptejte se nás, rádi Vám poradíme.