„PRŮVODCE“ ZÁNĚTEM ZVUKOVODU U PSA

Riziko zánětu zevního zvukovodu je jedním ze strašáků každého majitele psa. Zánět zevního zvukovodu je velmi častý a bolestivý problém, který může znepříjemnit Vašemu pejskovi život.
Pokusíme se Vám objasnit, jak včas zachytit tento zánět. Váš psí kamarád neumí mluvit, a proto si musíme včas všímat následujících příznaků:

  1. Váš psí kamarád si drbe uši, někdy až tak, že jsou uši úplně červené a na pohmat bolavé
  2. Pes naklání hlavu k jedné straně (obvykle na tu stranu, kde má bolestivé ucho) nebo klopí jen ucho
  3. Ušiska zrovna nevoní a může z nich vytékat různě zbarvený výtok – převážně hnědé, žlutavé barvy
  4. Objevuje se otok, šupinky či strupy na vnitřní straně ucha

Typická infekce v uchu psa je způsobena kvasinkami, bakteriemi nebo roztoči.
Pokud půjdete k veterináři, bude Vám klást následující otázky:

  1. Jak dlouho pozorujete, že má Váš pes problém s ušima?
  2. Jak často a čím ošetřujete uši Vašeho psa?

Bude následovat důkladná veterinární prohlídka Vašeho psa. Celkové klinické vyšetření zvířete, klinické vyšetření ucha a vstupu do zevního zvukovodu a následně veterinární lékař vyšetří ucho Vašeho psa otoskopem. Na základě tohoto vyšetření zhodnotí stav výstelky v zevním zvukovodu, případné anatomické abnormality, charakter sekretu a zjistí přítomnost cizích těles (osiny, větvičky, traviny). Veterinární lékař také zhodnotí stav ušního bubínku, aby se ujistil, že není poškozen. Vedle klinického vyšetření, otoskopického vyšetření zevního zvukovodu může veterinární lékař provést cytologické vyšetření. Tímto vyšetřením zjistí přítomnost případných parazitů a na základě obarvení odebraných stěrů poté zhodnotí původce zánětu zvukovodu – bakterie nebo kvasinky. Průkaz konkrétního původce zánětu poté stanoví vybraná laboratoř na základě odebraných stěrů.
Z našich zkušeností Vám doporučujeme jako první volbu přípravek řešení zánětu ucha u psa přípravek EcoEars .
EcoEars řeší zánět zevního zvukovodu/ušní zánět během několika dnů v 94% případů. Přípravek je vyroben ze 100% přírodních surovin – tedy je zcela bezpečný pro Vašeho psa. Vedle velké účinnosti přípravek také velmi rychle funguje, rychle potlačuje a léčí zánět uší! I přes rychlý ústup příznaků zánětu uší je nutné používat přípravek 2x denně po dobu 10-15 dnů. V případě prevence před ušní infekcí, zvolte frekvenci používání dle potřeby, tato frekvence je velmi individuální!
Zde najdete video, jak správně ucho vyplachovat – v případě zánětu, ale i prevence.